Kolorowy świat wyobraźni w książce Alicja w Krainie Czarów

Kolorowy świat wyobraźni w książce Alicja w Krainie Czarów

Poszukiwanie okazjonalnych prezentów dla dzieci najlepiej zacząć od księgarni. Wśród bogactwa tytułów zawsze znajdzie się coś odpowiedniego do wieku dziecka. Na tym tle wyróżnia się książka Alicja w Krainie Czarów w wydaniu, do którego dołączona jest płyta CD ze słuchowiskiem opartym na kanwie tej baśni. Książka jest napisana pięknym językiem i bogato ilustrowana. Mogą z tego zestawu korzystać zarazem starsze dzieci, jak też maluchy.

Książka z kanonu najlepszych baśni świata

Autorem książki Alicja w Krainie Czarów jest Lewis Carroll. Pozycja ta jest wielokrotnie wznawiana w coraz to nowych wydaniach. Nic dziwnego, bo zachwycało się nią już kilka pokoleń czytelników. Aktualnie również jest to dobry prezent na mikołajki dla dzieci w najlepszych cenach gdyż bohaterką jest mała dziewczynka, która przeżywa mnóstwo magicznych przygód. Książka jest bardzo atrakcyjna ponieważ:

– ukazuje barwny świat z pogranicza baśni i snu,

– narracja charakteryzuje się wartką akcją,

– pojawiają się fantastyczne postaci pobudzające wyobraźnię,

– zawiera refleksje odnoszące się do świata rzeczywistego.

Poprzez kolejne wydarzenia prowadzi Alicję mówiący Biały Królik. Dziewczynka musi zmierzyć się z różnymi sytuacjami, w których spotyka nie tylko przyjaciół ale też złą Królową Kier.

Do czytania, oglądania i słuchania

Alicja w Krainie Czarów to jedna z pierwszych lektur, po którą sięgają dzieci w młodszym wieku szkolnym. Taki prezent na mikołajki dla dzieci przedszkolnych dostarczy im wiele wrażeń podczas odtwarzania słuchowiska z płyty audio. Nagrane zostało przez wybitnych polskich aktorów. Akcja przeplatana piosenkami charakteryzuje się wysokim poziomem artystycznym. Maluchy chętnie zajmą się oglądaniem barwnych ilustracji.

Alicja w Krainie Czarów dostarcza dzieciom wiele pozytywnych emocji. Uczy też tolerancji i sposobów zachowania się w świecie, który może być dla dziecka dziwny i niezrozumiały. Na przykładzie historii ze złą królową autor daje czytelnikom jasny przekaz, że nawet w realnym świecie warto przeciwstawiać się złu.

© 2022 Prezent od Mikołaja dla Twoich dzieci · Crumbs Theme by WPCrumbs