Jakie książki kupić dziecku na mikołajki?

Jakie książki kupić dziecku na mikołajki?

Jesienna aura panująca obecnie w Polsce sprawia, że myśli większości rodziców coraz częściej kierują się w stronę świąt i mikołajek. Ten kto ma dzieci, doskonale zdaje sobie sprawę, że wymyślenie prezentu wcale nie jest takie proste. A nadchodzące święta sprawiają, że tych pomysłów trzeba trochę mieć. 

Na szczęście jest kilka rzeczy, które idealnie sprawdzą się jako prezent na mikołajki dla dzieci. Jedną z tych rzeczy są książki. Jeżeli tylko nasze dziecko uwielbia czytać lub uwielbia, gdy my mu czytamy, to książka będzie z pewnością trafionym prezentem.

Ciekawe książki dla maluchów

Wybierając książkę dla dzieci należy zwrócić uwagę na to, żeby była ona dostosowana do wieku konkretnego dziecka, gdyż tylko w takim przypadku będzie ona dla dziecka interesująca. Najmłodsze dzieci z pewnością ucieszą się z kolejnej książki opowiadającej o przygodach Kici Koci lub Jadzi Pętelki. Z tego względu warto zdecydować się na zakup nowych książek z tej serii np. “Kicia Kocia w aptece”, “Jadzia Pętelka ma gila” czy “Rodzina Pętelków czeka na święta”. Zwłaszcza ta ostatnia książka idealnie pasuje tematyką do okazji. 

Książki dla dzieci w wieku 6-8 lat

Starsze dzieci, które już wyrosły z książeczek opowiadających o Kici Koci z pewnością ucieszą się z takich książek jak “Mikołajek” czy “Dzieci z Bullerbyn”. Bohaterami tych książek są dzieci, które przeżywają wiele ciekawych przygód, co sprawia, że książki z pewnością przypadną dzieciom do gustu. Kto z nas nie lubił czytać lub słuchać w dzieciństwie o przygodach innych dzieci i wyobrażać sobie, że dotyczą one właśnie nas. W tym względzie nic się nie zmieniło mimo upływu lat.

Książki dla dzieci w wieku 9-12 lat

Dzieci w wieku 9-12 lat z reguły w dalszym ciągu uwielbiają książki opowiadające o niesamowitych przygodach swoich rówieśników. Z tego względu dzieci z pewnością docenią powieści opowiadające o przygodach Tomka Wilmowskiego, który razem z ojcem zajmuje się łapaniem dzikich zwierząt w różnych zakątkach świata. W skład serii napisanej przez Alfreda Szklarskiego wchodzi kilka książek. Pierwszą z nich jest “Tomek w krainie kangurów”, której akcja toczy się w Australii.

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia czytać książki, to z pewnością ucieszy się z takiego właśnie prezentu. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni tytuł, który sprawi, że dziecko będzie zaczytywać się w wybranej książce i razem z bohaterami przeżywać różne przygody. 

© 2022 Prezent od Mikołaja dla Twoich dzieci · Crumbs Theme by WPCrumbs